جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه جورچینآینه یکی از دست ساخته‌های انسان است که از روزگار بسیار دور همراه انسان بوده است. آینه‌ها در گذشته با استفاده از فلزات پرداخته شده ای مانند مس، آهن، برنز، طلا و نقره به دست می‌آمد. با روی کار آمدن شیشه به عنوان بستری برای ساخت آینه این عنصر تزیینی ماهیت قوی تری در زندگی انسان به دست آورد. استفاده از آینه در هنر دکوراسیون در ایران سابقه ای بس طولانی دارد. آینه کاری سقف‌ها و گنبدهای بناهای قدیمی یکی از جذابیت‌های مثال زدنی در بناهای ایرانی به خصوص بناهای دوره صفوی تا پهلوی است. با روی کار آمدن معماری جدید آینه کاری به عنوان یکی از المان‌های پرهزینه از تزیینات بناهای ایرانی حذف گردید.

آینه کاری مدرن

هنر دکوراسیون با نگاهی جدید به کاربرد آینه در نمای داخلی بنا اقدام به استفاده از آینه در نوع جدید از نماسازی نمود. این نوع جدید مستلزم بهره گیری از انواع آینه در رنگ‌های مختلف و اشکال متنوعی می‌گردید. تکامل اشکال، اندازه و سبک آینه‌ها موجب شد که طرح‌های متنوعی از آینه دکوراتیو عرضه شود. یکی از انواع آینه‌های دکوراتیو آینه جورچین بوده است که شکلی کاملا متفاوت و جذاب به فضا می‌بخشد.

آینه جورچین

آینه های جورچین در واقع به قرار گیری آینه‌ها به اشکال مختلف در نظمی پازل وار در کنار یکدیگر گفته می‌شود. این آینه‌ها در شکل و طرح مورد نظر برش می‌خوردند و لبه‌های آن پخ کاری می‌شود و سپس بر روی دیوار و سطح مورد نظر به شکل پازل یا جورچین در کنار هم چیده می‌شوند.آینه‌های رنگی بیشترین کاربرد را به عنوان آینه جورچین دارند. این نوع آینه به دلیل بازتاب قسمت بندی شده خود از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

ساخت آینه جورچین

آینه‌های جورچین بیشتر به شکل هندسی مربع، مستطیل، لوزی یا ترکیبی از این اشکال تهیه و اجرا می‌شود. طرح مورد نظر با نظر مشتری ابتدا در اتوکد اجرا می‌شود و سپس بر روی یک آینه یک تکه پیاده می‌شود. پس از برش زدن آینه به وسیله دستگاه برش به صورت قطعه‌های جدا از هم لبه‌های این آینه‌های برش خورده پرداخته می‌شود. پس از پرداخت آینه‌ها بسته بندی می‌شوند و به محل اجرا فرستاده می‌شوند. آینه کار یا طراح دکوراسیون قطعه‌های آینه را بر طبق نقشه و طرحی که دارد به استفاده از چسب‌های صنعتی مخصوص بر روی دیوار در کنار هم  می‌چسباند. محبوب ترین رنگ‌ها برای آینه‌های جورچین آینه‌های سفید یا معمولی، آینه‌های برنز و آینه‌های مسی یا شامپانی است.

کاربرد آینه جورچین

کاربرد آینه جورچین

 آینه جورچین قابل استفاده در فضاهای داخلی مسکونی از جمله پذیرایی، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و ... است. همچنین این نوع آینه قابلیت استفاده در لابی‌ها، اتاق‌های انتظار، دفاتر اداری و ... را نیز دارد. آینه جورچین قابلیت انطباق بسیاری دارد و می‌توان از آن در هر فضایی استفاده نمود.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید