جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026شیشه رومیزی
شیشه به عنوان یک متریال پرکاربرد در زندگی اسنان تقریبا از 6000 سال پیش مورد استفاده بوده است. در ابتدا شیشه‌ها یک متریال گران قیمت و تزیینی بودند که در ساخت اشیا ظریف و ارزشمند استفاده می‌شد. اولین شیشه‌ها به صورت طبیعی در طبیعت وجود داشتند مانند سنگ آبسیدین که به شیشه سیاه شباهت دارد و قابلیت بازتاب نور را با استفاده از سطح صاف و صیقلی خود فراهم می‌نمود. اولین شیشه‌های دست ساخته انسان با استفاده از سلیس در مصر مورد استفاده قرار گرفته است. مهمترین دلیل استفاده از شیشه شفافیت آن بوده است که باعث عبور طول موج‌های مرئی نور می‌گردید. با روی کار آمدن صنایع شیشه سازی و ساخت شیشه‌ها در ابعاد بزرگ به صورت تخت شیشه ماهیت جدید در ساخت ابزار زندگی انسان یافت. شیشه به عنوان مهمترین متریال در ساخت نماهای داخلی بنا مورد استفاده قرار گرفت. امروزه استفاده از شیشه برای پوشش دادن سطوح یکی از مهمترین کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی است. استفاده از شیشه به عنوان رومیزی چشمگیرترین کاربرد شیشه در ساخت مبلمان داخلی است.

شیشه رومیزی

رومیزی شیشه ای امروزه کاربرد بسیاری به عنوان روکش میزها دارد، از آنجایی که شیشه رومیزی در برابر خط و خش مقاوم است از آن برای پوشاندن میزهای مختلف به خصوص میزهای چوبی استفاده می‌شود. برخی از میزها دارای نمای داخلی کار شده هستند که از شیشه به عنوان ویترینی برای نمایش این نوع نما استفاده می‌شود. رومیزی شیشه ای در دو نوع ساده و رنگی در بازار وجود دارد که رومیزی رنگی بیشتر برای استفاده در آشپزخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع رومیزی‌ها جذابیت و جلوه خاصی در فضا ایجاد می‌نمایند. شیشه‌های رومیزی در ضخامت‌های مختلفی از 6 میلی متر تا 20 میلی متری وجود دارد. هرچه ضخامت شیشه رومیزی بیشتر باشد استحکام آن نیز بیشتر خواهد بود.

میز شیشه ای

میزهای شیشه‌ای در دو نوع میز تمام شیشه که با نام میز خم شیشه ای معروف هستند و میزهای ترکیبی از شیشه با سایر متریال‌ها وجود دارد. میزهای ترکیبی به طور عمده با استفاده از پایه‌ها و چارچوب‌هایی از جنس فلز یا چوب ساخته شده اند. این نوع میزها دارای رومیزی از جنس شیشه هستند. این رومیزی شیشه ای می‌تواند تماما از شیشه باشد یا صرفا یک رویه ای شیشه ای برای نما بخشیدن به میز باشد.

شیشه رنگی رومیزی

با روی کار آمدن شیشه‌های رنگی به خصوص شیشه‌های رنگی مات سنت استفاده از شیشه‌های شفاف در میزها کم رنگ گردید و شیشه‌های رنگی جایگزین آن گردید. شیشه رنگی با ایجاد تنوع رنگی در فضا و ایجاد یک بازتاب جذاب باعث جذابیت خیره کننده ای در فضاهای داخلی و مبلمان می‌گردد.

پخ کاری شیشه رومیزی

شیشه‌های رومیزی پس از برش در ابعاد و اندازه مورد نظر با استفاده از ابزار تراش، پخ کاری می‌شوند. پخ کاری به صاف کردن لبه‌های شیشه با زاویه ای مناسب برای رفع تیزی و برندگی لبه‌های شیشه اطلاق می‌شود. ابزارهایی که برای این کار استفاده می‌شود، شامل ابزار تراش، ابزار دیاموند، ابزار لول گرد، ابزار سه پله می‌شود. این ابزار لبه‌های شیشه را از حالت تیزی درآورده و صاف و صیقلی می‌نماید.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید