جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026

Enter Title

نمونه کارهای شیشه رنگی

Anonym
/ Categories: شیشه رنگی

شیشه رنگی و شیشه لاکوبل میوند گلس - 09122405026

شیشه در زندگی روزمره انسان ها کاربرد فراوانی دارد. شیشه رنگی لاکوبل، مدل جدید از شیشه ها است که امروزه در صنعت دکوراسیون داخلی و فضای خاجی ساختمان ها استفاده می شود. مردم به دلایل بسیاری که مهمترین آن ها جلوه زیبا لاکوبل ها است به استفاده از آن جذب می شوند. لاکوبل ها شیشه های رنگی هستند که می توان آن ها را با دیگر قسمت ها و لوازم خانه هماهنگ و یا به قول امروزی ها هماهنگ کرد، چرا که این شیشه ها در انواع رنگ های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند. تولیدی های شیشه های لاکوبل جهت تولید لاکوبل، شیشه خریداری و یک طرف آن را رنگ می کنند. گاهی جهت نصب در مکان های به خصوصی باید این شیشه ها را ضد ضربه و مقاوم به حرارت بالا تولید کرد، بنابراین لاکوبل ها را پس از رنگ کردن در کوره با دمای بسیار بالا قرار می دهند تا شیشه ها مقاوم یا به اصطلاح سکوریت شوند. در ادامه این مطلب با کاربرد شیشه رنگی و لاکوبل، تاریخچه شیشه و شیشه رنگی و لاکوبل های میوندگلس بیشتر آشنا خواهید شد.

 

 

تاریخچه شیشه و شیشه رنگی

از گذشته های بسیار دور و بیش از 7000 سال پیش در برخی از اماکن تاریخی اثراتی از شیشه پیدا شده است. اولین شیشه یافت شده، بطری های شیشه ای بودند که متعلق به زیگورات چغازنبیل است. تاریخ مشخصی از اولین شیشه رنگی به کار برده شده در دست ما وجود ندارد، اما بیشترین استفاده آن متعلق به دوره اسلامی است. اغلب شیشه های رنگی که در آن دوره در مساجد و اماکن تاریخی به کار می بردند، در کارگاه های قاهره و دمشق ساخته می شدند. در دوره سلجوقیان استفاده از شیشه در ایران تحت تاثیر هنر شیشه گری شهر دمشق در آمد و استفاده از این نوع شیشه ها در ایران افزایش یافت. در آن زمان از شیشه های رنگی جهت ساخت ظروف و لوازم مختلف مانند کوزه، پارچ و لیوان استفاده می شد. اما بعدها در دوره های بعد شیشه گرانی از دمشق به ایران سفر کردند و ایرانیان نیز این هنر را فرا گرفتند. پس از آن شاهد شکوفایی صنعت شیشه رنگی در ایران و استفاده از آن ها در خانه ها، مساجد، کاخ و غیره بودیم. البته در این مدت شاهد افول صنعت شیشه گری در دوره کوتاهی بودیم اما بعد از ورود برخی شیشه گران از ونیز در دوره شاه عباس دوباره این صنعت در میات ایرانیان جان گرفت.

نحوه ساخت شیشه های رنگی در ایران

شیشه های لاکوبل در واقع شیشه هایی هستند که یک روی آن ها رنگ شده است. بنابراین با رنگ کردن یک روی شیشه ها، می توان در روی دیگر شاهد رنگ هایی که به شیشه زده شده است باشیم. به عبارتی، آن قسمت از شیشه ها که رنگ می شود، قسمت پشتی لاکوبل به حساب می آید. چرا که در قسمت پشتی هر چند رنگ مشاهده می شود اما به این دلیل که رنگ در سطحی بالاتر از شیشه قرار دارد، شیشه ها جلوه و انعکاس نور خود را از دست می دهند. بنابراین آن روی شیشه که رنگی نشده بود به عنوان قسمت رویی در لاکوبل ها در نظر گرفته می شود تا علاوه بر آنکه رنگ زیر آن مشخص باشد بتواند نور را نیز منعکس کند و جلوه زیباتری به اطراف و محیط پیرامون خود بدهد. با توجه به توضیحات داده شده، سازندگان لاکوبل برای ساخت لاکوبل، شیشه ها را به صورت قواره ای از تولیدی های شیشه خریداری می کنند و با رنگ کردن آن ها در ابعاد و اندازه های مختلف به فروش می رسانند. بیشترین نوع فروش لاکوبل، به صورت سفارشی بوده و با توجه به سفارش مشتری اندازه و ابعاد شیشه های به کار برده شده در ساختمان تغییر می کند.

شیشه های مات

شیشه های رنگی به 3 دسته شیشه های لاکوبل، شیشه های رنگی متالیک و شیشه رنگی مات تقسیم می گردند. شیشه رنگی مات نیز مانند شیشه های لاکوبل دارای طرفداران بسیاری است و دارای زیبایی منحصر به فرد است. این نوع شیشه ها را با استفاده از تکنولوژی های جدید مات می کنند. در واقع جهت مات کردن این شیشه ها از نوعی اسید خاص ستفاده می شود. این نوع شیشه ها به دلیل اسید زدن و تبدیل به شیشه های مات شدن، ممکن است در هنگام شکستن خرد شده و به حالت پودری در بیایند، برای برطرف کردن این مشکل می توان یک لایه لمینت به آن ها اضافه کرد. شیشه های مات را می توان در انواع بی رنگ و رنگی تولید کرد و همچنین می توان با استفاده از برخی ابزار آن ها را طرحدار کرد. شیشه های مات نیز دارای 4 مدل مختلف سند بلاست، برفی، ساتینا و هوشمند هستند.

کاربرد شیشه های رنگی

در میان انواع مختلف شیشه های رنگی، شیشه های لاکوبل به عنوان محبوب ترین نوع شیشه در عصر حاضر به حساب می آیند. البته بسیاری از مردم هنوز هم استفاده از شیشه های شفاف را به انواع لاکوبل ها ترجیح می دهند. از شیشه های رنگی می توان استفاده های مختلفی کرد. لاکوبل امروزه کاربرد های فراوانی از جمله استفاده در خانه، فروشگاه ها و ادارات به عنوان دیوارپوش، پوشاندن دیوار های سرویس های بهداشتی و حمام، ساخت انواع تخته های شیشه ای وایت برد، پیشخوان های شیشه ای و غیره می توان استفاده کرد. شما می توانید برای مشاهده محصولات مختلفی که می توان با شیشه های شفاف و لاکوبل تولید کرد، به قسمت محصولات سایت مراجعه کرده و شاهد انواع کاربردها و نمونه کارهای میوندگلس باشید. در گذشته از شیشه های رنگی در تزیین درب ها و پنجره ها استفاده می شد. این امر امروزه نیز در صنعت معماری و در طراحی نمای بسیاری از ساختمان های بزرگ نیز انجام می شود.

شیشه های رنگی شفاف را می توان در ساخت پنجره ها استفاده کرد، چرا که باعث انعکاس نور رنگی می شوند و جلوه های بصری بسیار زیبایی را خلق می کنند.

شرایط مراقبت از شیشه رنگی

شیشه های لاکوبل و دیگر شیشه ها نیاز به مراقبت های ویژه و شرایط نگهداری ویژه ای هستند. شیشه های رنگی را به روش های مختلف در مقابل ضربه و گرما و حرارت مقاوم می کنند که از مهمترین آن ها سکوریت کردن است. شیشه های سکوریت در مقابل ضربات مختلف بسیار مقاوم هستند و به همین دلیل نیز مراقبت از آن ها ساده تر خواهد شد. البته در این میان باید دقت کرد که هر گونه وسیله سختی که درجه سختی بالاتر از شیشه داشته باشد می تواند باعث ایجاد خش در شیشه شود و اگر ضربات محکمتر باشند می توانند باعث شکستن آن ها نیز گردند. به طور مثال اسکاچ و سیم درجه سختی بالاتری نسبت به شیشه دارند و استفاده از آن ها برای شستشو و پاک کردن، باعث ایجاد خش روی شیشه می شود. پاک کردن و نظافت شیشه ها به خصوص شیشه های لاکوبل کار سختی نیست و می توان به وسیله یک دستمال نرم و شیشه پاک کن آنها را تمیز کرد.

رنگ بندی های شیشه رنگی

شیشه های رنگی و لاکوبل در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند. لاکوبل ها و شیشه های رنگی به طور معمول در 12 الی 15 رنگ استاندارد تولید می گردند. امادر صورتی که مشتری دارای سفارش با متراژ بالا باشد و رنگ انتخابی آن در بین رنگ های استاندارد نباشد می توان برای آن ها لاکوبل مد نظرشان را با متراژی که می خواهند، ساخت. معمولا رنگ انتخاب لاکوبل و یا انواع شیشه های رنگی بر اساس طراحی دکوراسیون داخلی انجام می گیرد. یکی از مزایای اسفاده از لاکوبل تنوع رنگ های این شیشه ها است. این شیشه ها را می توان در هر کجا و با هر نوع دکوراسیون هماهنگ کرد و جلوه بسیار زیبایی را به فضا می دهد.

قیمت شیشه رنگی

قیمت شیشه های رنگی مختلف را بر اساس نوع مدل، ضخامت، رنگ، متراژ و ابعاد آن ها بررسی می کنند. شیشه های رنگی بسیار متنوع و در مدل های مختلفی ساخته می شوند. قیمت شیشه های شفاف، مات و لاکوبل بسیار متفاوت است. همچنین قیمت آن ها به نوع استفاده نیز بستگی دارد، زیرا برخی از این شیشه ها در قواره های بزرگ و به صورت دیوارپوش و برخی دیگر را در قطعات کوچکتری استفاده می کنند. نصب انواع شیشه نیز متفاوت است و با توجه به موقعیت نصب شیشه ها تعیین می گردد.

زیبایی منحصر به فرد شیشه

شیشه ها به دلیل خاصیت انعکاس نور به محیط پیرامون خود جلوه های بسیار زیبایی و پر از روشنایی می دهند. به طور معمول محیطی که در دکوراسیون آن از انواع شیشه ها استفاده می شود بسیار روشن تر است. همین موضوع نیز نشان می دهد که استفاده از شیشه در دکوراسیون داخلی باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش میزان روشنایی و نور در محیط میگردد. روشنایی یک محیط بر روحیه آدم ها نیز اثر می گذارد. امروزه از شیشه رنگی به دلیل زیبایی منحصر به فردی که ایجاد می کند در بیشتر مکان ها و ساختمان ها و حتی در نمای ساختمان ها استفاده می کنند.

شیشه های رنگی میوندگلس

ما در گروه تولیدی صنایع آینه و شیشه میوندگلس با استفاده از شیشه ها با ضخامت هی گوناگون تلاش می کنیم که دکوراسیونی زیباتر به شما هدیه دهیم. میوندگلس با استفاده از شیشه و آینه محصولات متنوعی با طرح های مدرن و لوکس ارائه می کند. طراحان ما با توجه به نوع دکوراسیون منزلتان، بهترین محصولات را برای شما طراحی می کنند. نصابان میوندگلس نیز افرادی باتجربه هستند که در کمترین زمان ممکن شیشه ها و آینه های سفارشی را به بهترین نحو نصب می کنند. شما می توانید جهت سفارش هر گونه محصول به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان ما در واحد مشاوره و فروش تماس حاصل کنید.


جمع بندی

سالیان سال است که مردم در تمام جهان از شیشه در ساخت انواع لوازم خانگی و همچنین در طراحی های ساختمانی استفاده می کنند. شیشه بیش از 7000 سال است که در میان مردم وجود دارد و هنوز که هنوز است به عنوان یکی از مصالح پرمصرف مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین مزایای استفاده از شیشه ایجاد فضایی زیبا و پر نور است. در گذشته از شیشه ها برای ساخت لوازم خانه و همچنین پنجره ها استفاده می شود. اما امروزه استفاده از شیشه بسیار گسترده تر شده واز آن ها به عنوان دیوارپوش، شیشه های سکوریت و ضد گلوله و حتی ساخت وسایل کوچکتری مانند میز شیشه ای، تخته های وایت برد و غیره استفاده می گردد. یکی از مهمترین مزایای استفاده از شیشه، آسانی در تمیز کردن آن و عدم لک شدن است. شیشه ها به راحتی با یک دستمال و شیشه پاک کن تمیز می شوند. میوندگلس انواع محصولات شیشه ای و آینه ها را طراحی و تولید می کند. شما می توانید برای مشاهده نمونه کارها به صفحات دیگر سایت ها و صفحه محصولات ما مراجعه نمایید.

Print
165219 Rate this article:
No rating

ثبت نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
ثبت نظر