جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026میز شیشه ای

استفاده از شیشه به عنوان متریالی برای ساخت ابزار از 6000 سال قبل آغاز شده است. این متریال دوست داشتنی پیش از ظهور کوره‌های پیشرفته فرآیند سختی برای تولید داشت در نتیجه فقط برای ساخت اشیا ظریف تزییناتی به کار برده می‌شد. از شیشه‌ها تا اوایل قرون وسطی استفاده چشمگیری نمی شد اما در حدود قرن 10 میلادی ظهور کوره‌های تخصصی ساخت شیشه باعث افزایش استفاده از آن در جنبه‌های مختلف زندگی انسان گردید.با پیشرفت صنعت شیشه سازی و روی کار آمدن انواع شیشه، استفاده از این متریال گسترش چشمگیری یافته است، به گونه ای که امروزه شیشه متریال اصلی ساخت بسیاری از ابزار و ظروفی که انسان با آن سروکار دارد می‌باشد.


 

 

میز شیشه ای

استفاده از شیشه به عنوان متریال اصلی در ساخت میز شیشه ای بسیار رایج است. میزهای شیشه ای در دونوع وجود دارند میزهای تمام شیشه و میزهای ترکیبی که از شیشه و فلزات برای ساخت میز استفاده می‌شود. در میزهای ترکیبی شیشه و فلز به طور کل از فلزات به عنوان پایه ای برای قرار دادن شیشه استفاده می‌شود. میزهای تمام شیشه بیشتر از شیشه خم استفاده می‌شود و به میز خم شیشه ای شناخته می‌شوند که در طرح‌ها و اشکال مختلفی وجود دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

شیشه خم

مهمترین دلیل انسان برای استفاده از شیشه شفافیت و قابلیت بالای آن در شکل پذیری می‌باشد. انعطاف پذیری شیشه در مراحل پخت قابلیت اجرای طرح‌ها و اشکال متنوعی را در شیشه ایجاد می‌نماید. علاوه بر آن عدم فسادپذیری و اکسید شدن این متریال محبوبیت آن را روز به روز بیشتر نموده است. شیشه‌ها تنها در برابر ضربه و گرما حساس بودند که این ضعف‌ها نیز به مرور با پیشرفت صنعت شیشه سازی برطرف گردید. امروزه شاهد ظهور شیشه‌های بسیار محکمی هستیم که در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاوم می‌باشند در نتیجه از آنها می‌توان در ساخت هر نوع ابزاری استفاده نمود. شیشه‌های سکوریت با استفاده از سرد شدن ناگهانی شیشه پس از گرمادهی مجدد به وجود می‌آیند و توانایی بالای در برابر ضربه و حرارت دارند. با روی کار آمدن این شیشه دیگر اثری از خطرات شکستگی شیشه و لبه‌های برنده و تیز آن نبود در نتیجه شیشه در ساخت وسایل کاربردی تری استفاده شد. نوعی از شیشه که بسیار محبوب است و در تولید انواع ابزار استفاده می‌شود شیشه خم است. شیشه از مهمترین متریال‌ها برای ساخت المان‌های طراحی داخلی مانند میزهای شیشه ای می‌باشد.میز خم شیشه ای

میز شیشه ای خم یا میز خم شیشه ای یکی از اشکال جذاب استفاده از شیشه‌های شکل داده شده هستند.شیشه‌های خم با پیچ و تاب زیبا در کنار شفافیت شان نمای جذابی را ایجاد می‌نمایند. این نوع میز و مبلمان شیشه ای به طراح دکور فضاهای دلبازی را ایجاد می‌نمایند. مراحل ساخت میز خم شیشه ای به این شکل است که شیشه پس از پخت اولیه زمانی که هنوز سرد نشده به شکل مورد نظر با اعمال فشار خم می‌شود. این شیشه پس از سرد شدن دوباره حرارت داده می‌شود و بلافاصله سرد می‌شود که به آن سکوریت شدن می‌گویند. میزهای خم شیشه ای سکوریت شده مقاومت بالایی در بزار ضربه، فشار و حرارت دارند و در صورت شکستن به شکل دانه‌های بدون لبه ای پودر می‌شوند که آسیب چندانی را در بر ندارد. استفاده از اشکال مختلف میز خم شیشه ای در دکوراسیون داخلی به خصوص به عنوان میز جلو مبلی یا میزهای اداری می‌تواند فضای لوکس و دلباز را در دکور داخلی ایجاد نماید. این میزها مناسب فضاهای کوچک هستند که با شفافیت خود فضا را بزرگتر از آنچه که هستند نمایش دهند.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید