جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026پارتیشن شیشه ای
شیشه یکی از مهمترین ابزار زندگی انسان است که تقریبا در تمامی حوزه‌های زندگی انسان وارد شده است از ساخت ابزاری ظریف همچون گوشی و تبلت گرفته تا ساخت دیوارهای محکم در نماهای ساختمان‌ها. با روی کار آمدن شیشه‌های مقاومی همچون شیشه سکوریت و شیشه لمینت کاربرد شیشه جنبه‌های گستردتری پیدا کرد تا جایی که امروزه شاهد حضور شیشه در هر هنر و صنعتی هستیم.

شیشه پارتیشن

در معماری مدرن استفاده از دیوارهای قطور در فضاهای داخلی برای تفکیک فضاها به خصوص فضاهای اداری و تجاری دیگر کاربرد چندانی ندارد. استفاده از متریال‌های دیگری مانند چوب، آلومینیوم، تیغه‌های گچی، شیشه و ... این روزها بیشتر باب شده است. استفاده از شیشه به عنوان تفکیک کننده فضا یا همان پارتیشن بندی محبوبیت بسیاری دارد. شیشه‌ها در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها موجود هستند که می‌توانند به عنوان پارتیشن جلوه صدچندانی به فضا بدهند. پارتیشن‌های شیشه ای در دفاتر کار اروپایی و آمریکایی کاربرد بسیاری دارد ، این نوع پارتیشن به افراد اجازه می‌دهد فضا را آنگونه که دوست دارند یا مورد نیاز است تفکیک نمایند. خصوصی سازی بخش‌ها و حتی خصوصی سازی محل کار هر یک از اعضای یک تیم می‌تواندتاثیر مثبتی بر روند کار سازمان‌ها و ادارات داشته باشد، با توجه به فضای محدود اداره‌ها استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای برای فضا سازی بهترین گزینه خواهد بود.

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای در انواع مختلفی وجود دارد که بر اساس فریم آنها، تعداد جداره و طراحی آنها طبقه بندی می‌شوند. انواع پارتیشن های تک جداره، دو جداره و حتی سه جداره هستند که هر کدام مزایا و کاربرد خود را دارند. هر کدام از این پارتیشن ها باید بر اساس ویژگی هایی که دارند، در مکان مناسب نصب شوند. نوع دیگر از این تقسیم بندی های مربوط به فریم بین شیشه ها است. برخی از پارتیشن های شیشه ای بدون فرم  یا فریم لس هستند و در برخی نیز از فریم استفاده می شود. مهمترین پارتیشن شیشه ای، پارتیشن فریملس (Frameless) یا همان بدون فریم است که به صورت تک جداره با ضخامت 10 میلی متری با استفاده از شیشه سکوریت تهیه می‌شود. طراحی بر روی این شیشه‌ها بیشتر به صورت سندبلاست می‌باشد و می‌توان با استفاده از سندبلاست تمامی شیشه را مات کرد یا به اجرای طرح‌هایی بر روی آن پرداخت. پارتیشن‌های فریلم لس در پارتیشن بندی اداری و تجاری بسیار کاربرد دارد شاید دلیل اصلی آن اشغال جای کمتر نصب به نوع پارتیشن‌های فریم دار است.


Text/HTML

یکی دیگر از تقسیم بندی های مربوط به پارتیشن شیشه ای، مدل نصب آن ها است. اینکه پارتیشن حالت متحرک داشته باشد و یا در جایی ثابت شود، در این تقسیم بندی مطرح می شود. پارتیشن های متحرک را می توان از جای خود تکان داده و به جای دیگر منتقل نمود. بیشترین محل استفاده از این مدل پارتیشن ها، دفتر جلسات، فضاهای کارگاهی، فضاهای آموزشی و یا اداری است. برای محل ها و اتاق های بزرگ می توان از این مدل ها استفاده و فضاها را برای مدت کوتاهی جدا نمود و به قسمت های کوچک تر تقسیم نمود. یکی از نمونه های این محصولات شامل پارتیشن آکاردئونی شیشه ای است که به منظور جدا نمودن میز کنفرانس، میز مدیریت، درب های ورودی ادارات، رستوران ها، هتل ها و ... کاربرد دارند.

پارتیشن های ثابت برای فضاهایی که قصد دارید به صورت دائم جداسازی نمود، استفاده کرد. شیشه سکوریت 10 میلی متری برای این نوع لوازم مناسب است و می توان از فریم آلومینیوم و یا استیل و به صورت ترکیبی استفاده نمود. این مدل ها قابل باز و بسته شدن نبوده و مانند دیوار شیشه ای هستند. امروزه پارتیشن شیشه ای ریلی نیز مورد استفاده و کاربرد زیاید پیدا کرده است. ریل های آلومینیومی و استیل برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا هم کیفیت بالایی دارند و هم طول عمر آن ها زیاد است. هزینه نگهداری از این مدل ها نیز پایین است. این پارتیشن ها برای فضاهای کوچک بسیار کاربردی بوده و پرفروش است.

Text/HTML
 
کاربرد پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون

پارتیشن شیشه ای با هر نوع دکوراسیونی سازگار است و جلوه بی نظیری ایجاد می‌نماید. این نوع پارتیشن نوعی شیشه دکوراتیو است. ترکیب شیشه با یراق و فریم‌های استیل یا چوبیمی تواند‌هارمونی جذابی را در فضا ایجاد نماید. در بسیاری از شرکت‌ها از این شیشه‌ها به عنوان محلی برای درج لوگو یا شعارهای شرکتی استفاده می‌نمایند.

پارتیشن شیشه سکوریت

پارتیشن شیشه ای به عنوان تفکیک کننده فضا نقش مهمی دارد، هرچه استقامت این پارتیشن در برابر ضربه بیشتر باشد به همان میزان کاربرد آن معقول تر و ایمن تر خواهد بود. استفاده از پاریشن شیشه معمولی ممکن است خطراتی را برای افراد به وجود آورد. این نوع شیشه در برابر حرارت و ضربه آسیب پذیر هستند در نتیجه ممکن است به آسانی شکسته شود و آسیب‌های جانی و مالی جبران ناپذیری را برای افراد به وجود آورد. اما شیشه سکوریت به دلیل مقاوم سازی در برابر ضربه و حرارت این مشکلات را در پی نخواهد داشت، علاوه بر آن شیشه سکوریت به دلیل گرمادهی مجدد طرح شکستن آن با شیشه معمولی متفاوت شده است، این نوع شیشه به صورت پودری می‌شکنند و در شکسته‌های آن خبری از لبه‌های تیز و برنده نیست. شیشه‌های سکوریت لمینت گزینه بهتری نسبت به شیشه سکوریت است زیرا در صورت شکستن خرد شیشه‌ها بر روی بستری از لمینت باقی مانده و فرو نمی ریزند.

اگر به دنبال ایجاد یک فضای اداری متفاوت هستید، استفاده از شیشه به عنوان پارتیشن را در الویت قرار دهید. فناوری‌های جدید در زمینه سکوریت کردن شیشه و شیشه هوشمند می‌تواند تفکیک فضا را به شکلی کاملا حرفه ای برای شما میسر نماید

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


EasyDNNGallery

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید