جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه تراشآینه به عنوان یکی از مهمترین عناصر تزیینی در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود. استفاده از آینه کاری سابقه ای طولانی در هنر معماری دارد به گونه ای که قدیمی‌ترین آینه کاری بنا در ایران به عصر ساسانی بر می‌گردد. یکی از مهمترین روش‌های آینه کاری استفاده از آینه تراش در نمای دیوارهای داخلی بناست.

آینه تراش چیست؟

آینه تراش شاید شما را به یاد چیدمان کاشی کاری می‌اندازد. در این روش آینه کاری، آینه‌ها در اشکال مختلف یا همسان برش داده می‌شوند و پس از پخ کاری یا صافکاری لبه‌های آن در کنار هم روی دیوار چیده می‌شود. ظاهر اینگونه آینه‌ها با خطوطی که روی آنها وجود دارد باعث عمق بخشی به تصاویر می‌شود و جلوه ای جذاب را ایجاد می‌کند. آینه تراش بیشتر در محیط‌های رسمی  مردانه اجرا می‌شوند. آینه‌های تراش به خصوص زمانی که با استفاده از آینه‌های رنگی اجرا می‌شوند، می‌تواند تحول بزرگی در دکوراسیون داخلی ایجاد نماید. از رایجترین انواع آینه رنگی به کار برده شده به عنوان اینه تراش می‌توان به آینه طلایی، آینه برنز، آینه مسی یا شامپانی اشاره کرد که یک ظاهر فوق العاده لاکچری و جذاب ایجاد می‌نمایند و بازتابی تجملاتی را به وجود می‌آورند.


 


 

کاربرد آینه تراش

آینه‌های تراش به طور کا مناسب هر فضا و دکوری می‌باشد. این آینه‌ها با انعکاس خاص تصاویر قابل اجرا در هر مکانی به خصوص در دیوار لابی‌ها، تالارهای پذیرایی، اتاق‌های پذیرایی، سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن، اتاق خواب و ... هستند. استفاده از این نوع آینه در آینه سرویس بهداشتی، حمام به عنوان دیوارپوش یا بخشی از دیوار یا حتی کار شده  بر روی درب‌های سرویس بهداشتی انتخابی عالی است و بسیار رایج است.

استفاده از آینه تراش به سلیقه افراد بستگی دارد. این آینه بیشتر با محیط‌های مردانه جور است.


 

ساخت آینه تراش

در ساخت آینه‌های تراش شما نیاز به یک طرح اولیه دارید و فضایی که قرار است آن طرح بر روی آن پیاده شود. طرح مورد نظر شما پیش از هرچیز با استفاده از نرم افزار اتوکد طراحی می‌گردد و پس از تایید شما برای انجام پخ کاری به میز سی ان سی منتقل می‌شود. پخ کردن لبه‌های شیشه با استفاده از دستگاه پخ زنی که برای پرداخت لبه‌های شیشه از سنگ زنی استفاده می‌نماید. سنگ زنی گوشه‌های شیشه بسیار مهم است و کمک می‌کند تا نمای آینه شکل خاصی به خود بگیرد.دستگاه پخ کاری می‌تواند پخ‌هایی با زوایای متفاوت تا 45 درجه ایجاد نماید. پس از پخ کاری لبه، قطعات آینه‌ها برش خورده بسته بندی می‌شود و به محل اجرای آینه اعزام می‌شود. متخصصین دکوراتور با نهایت دقت آینه‌ها را از بسته بندی در می‌آورند و روی دیوار با استفاده از چسب‌های مخصوص آن را بر طبق طراحی اتوکد پیاده می‌کنند.  

آینه‌های تراش روی آینه‌هایی با ضخامت 2.5 تا 6 میلی متر قابل اجرا می‌باشد. بر روی آینه تراش می‌توان تراش‌های مختلفی اجرا کرد. هرچه آینه ظریفتر و نازکتر باشد به همان اندازه تراش‌ها ظریفتر میشود.


 

 

 

رایجترین اشکال آینه تراش

آینه‌های تراش در انواع طرح‌ها و اشکال مختلف قابلیت اجرا دارند که مهمترین آنها عبارتند از آینه تراش لوزی، آینه تراش آجری، آینه تراش نگینی، آینه تراش خشتی، آینه تراش مربعی، آینه تراش نیزه ای، آینه تراش نامنظم، آینه تراش حصیری، آینه تراش آکاردیونی و ... هستند. آینه تراش را در دیوار خانه خود پیاده نمایید تا جلوه ای جذاب و لوکس له فضا ببخشید

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید