جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


شیشه هوشمند


استفاده از متریال شیشه در ابعاد مختلف زندگی انسان روز به روز در حال افزایش است. یکی از موارد عمده ای که انسان از شیشه استفاده می‌کند، به کار بردن آن در جنبه‌های مختلف معماری به خصوص معماری داخلی بناها می‌باشد. در گذشته استفاده از شیشه در معماری محدود به استفاده در درب و پنجره بوده است. به خصوص در مناطق کویری از شیشه رنگی برای تزیین درب‌های بزرگ، اُرسی (پنجره‌های بزرگ مشبک) و ... استفاده می‌شد. آسیب پذیری شیشه یکی از دلایل محدودیت استفاده از شیشه بوده است. با روی کار آمدن شیشه‌های سکوریت که مقاومت بالایی در برابر حرارت و ضربه دارند تحول چشمگیری در استفاده از شیشه در معماری به خصوص معماری داخلی رخ داد و شیشه تبدیل به یکی از المان‌های تفکیک کننده فضاهای داخلی گردید.

پارتیشن هوشمند

استفاده از شیشه برای پارتیشن بندی در فضاهای کوچک برای بزرگتر نشان دادن فضا یکی از کارهای راهبردی می‌باشد که امروزه متخصصین داخلی از آن استفاده می‌نمایند. خاصیت عبور نور از شیشه باعث گردید که متخصصین به فکر ابداع روشی برای تغییر این عبور نور و متعاقب آن نابین شدن شیشه برای تفکیک فضای دیداری در مواقع مورد نیاز شوند. در گذشته با استفاده از شیشه‌های دوجداره و کرکره‌های کنترلی این امر امکان پذیر بود، اما امروزه با استفاده از تکنولوژی و جریان الکتریسته محققان موفق به ساخت شیشه‌هایی گردیدند که تنها با استفاده از یک دکمه قابلیت مات یا شفاف شدن شیشه فراهم می‌گردد. این نوع شیشه را شیشه هوشمند می‌نامند. استفاده از شیشه هوشمند در ساختمان سازی به خصوص دکوراسیون داخلی، هنر دکور را وارد بعد جدیدی از رشد و شکوفایی خود نموده است تا جایی که امروزه پارتیشن شیشه ای هوشمند به عنوان دیوار حائل میان اتاق‌ها و حتی فضاهای داخلی و خارجی بناها استفاده می‌گردد.


 

شیشه هوشمند مبتنی بر کریستال مایع

شیشه‌های هوشمند مبتنی بر کریستال مایع به گونه ای طراحی شده اند که جریان الکتریسیته در کریستال مایع، باعث حرکت کریستال‌ها در جهت مشخص می‌شود که باعث شفافیت شیشه می‌شود، زمانی که جریان الکتریستیه قطع می‌شود، کریستال‌های مایع با جهت گیری تصادفی خود باعث مات شدن شیشه می‌شود.

کاربرد شیشه هوشمند

استفاده از شیشه هوشمند به عنوان یک فناوری جدید باعث کاهش هزینه‌های ساخت و ساز گردیده و در ذخیره انرژی و صرفه جویی‌های نقش مهمی دارد. این شیشه‌ها قابلیت استفاده در اتاق‌های کنفرانس، پارتیشن بندی اتاق‌های ادارات، پارتیشن بندی اتاق جلسات، کابین دوش، پنجره‌های دیواری، سقف‌های شیشه‌ای، دیوارهای اتاق خواب و ... استفاده کرد. جنس این شیشه‌ها به گونه ایست که می‌توان از آنها به عنوان وایت برد یا به عنوان صفحه نمایشگر ویدئو پروژکتور نیز استفاده کرد. این شیشه‌ها قابلیت روشن خاموش شدن با ریموت کنترل را نیز دارند و در رنگ‌های متنوعی مطابق با نیاز مشتری عرضه می‌شوند.

مزایای استفاده از شیشه هوشمند

شیشه‌های هوشمند به طور توسط شرکت‌های سازنده گارانتی می‌شوند. از مزایای شیشه‌های هوشمند کنترل میزان تابش نور خورشید به درون خانه است که مانع از رنگ پریدگی و فرسودگی وسایل خانه در اثر تابش نور مستقیم خورشید می‌شود. همچنین شیشه‌های هوشمند نوعی فیلتر در برابر گرما و سرما ایجاد می‌کنند و مانع از هدر رفت انرژی می‌شوند. علاوه بر آن شیشه‌های هوشمند آنتی یووی بوده و قابلیت فیلتر اشعه‌های مضر خورشید را دارند. از این شیشه‌ها می‌توان به عنوان یک صفحه نمایش بزرگ در مواقع ضروری استفاده نمود. به طور کل شیشه هوشمند یک گزینه عالی برای استفاده در اتاق خواب، سالن نشیمن، اتاق جلسات و ... می‌باشد.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود یکی از طرح ها را از میان نمونه کارهای میوندگلس، انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید