جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026

شیشه لمینت

 


شیشه‌ها به عنوان یکی از کاربردی ترین متریال‌های ساخت ابزار شناخته می‌شود که امروزه در ساخت هر نوع وسیله ای که فکرش را بکنید کاربرد دارد، از گوشی تلفن همراه گرفته تا دیوارهای خانه ای در مناطق کوهستانی. شیشه به دلیل شفافیت بالا و قابلیت‌های بی شماری همچون عدم خش پذیری، فسادپذیری و اکسید شدن از محبوبیت بسیاری برخودار است. آسیب پذیری بالای شیشه در مقابل ضربه و حرات عاملی بازدارنده برای استفاده از آن در جنبه‌های مختلف ابزاری بوده است. به همین علت محققان همواره به دنبال ساخت شیشه‌هایی با درجه امنیت بالا بوده اند تا بتوانند از شیشه در ساخت انواع مختلفی از ابزار استفاده نمایند. شیشه سکوریت و شیشه لمینت نتیجه این تلاش بوده است.

 

 

شیشه لمینت چیست؟

شیشه لمینت نسبت به شیشه‌های معمولی از مقاومت بالاتری در برابر ضربات برخودار است، علاوه بر آن شیشه‌های معمولی زمانی که شکسته می‌شوند به تکه‌هایی با لبه‌های تیز و برنده تبدیل می‌شوند. در حالی که شیشه‌های لمینت اینگونه نیستند و به دلیل وجود لایه لمینت شکستن و فرو ریختن آن به سادگی انجام نخواهد شد. شیشه‌های لمینت در صورت شکستن به قطعه‌های کوچکی بدون لبه‌های تیز تقسیم می‌شوند که ضررهای جانی برای انسان به همراه نخواهد داشت. شیشه‌های لمینت در واقع شامل چند لایه شیشه می‌شود که در میان بافت‌های پلیمیری قرار دارند و با استفاده از حرارت این لایه‌ها به صورت دائمی یکپارچه می‌شوند. مهمترین مزیت شیشه‌های لمینت نحوه شکستن آنهاست که در اثر ضربه به جای شکستن و فرو ریختن تکه‌های شیشه به بافت پلیمری چسبیده و فرو نمی ریزد. علاوه برآن، شیشه‌های لمینت شده به دلیل وجود لایه پلیمیری که نوعی پلاستیک است به نوعی عایق صدا و گرما می‌باشد.  شیشه‌های لمینت از جمله شیشه‌های آنتی یووی هستند که اشعه‌های مضر خورشید مانند اشعه‌های فرابنفش را تا حدود 99 درصد فیلتر می‌کند به همین علت استفاده از آنها در شیشه پنجره‌ها مانع از رنگ پریدگی وسایل درون خانه می‌گردد.

شیشه لمینت سکوریت

شیشه‌های لمینت سکوریت از مقاوم‌ترین شیشه‌ها می‌باشند که در ساخت و سازهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شیشه‌ها بسیار شبیه به شیشه‌های معمولی هستند اما توانایی بالایی برای حفظ ایمنی و سلامت ساختمان، کنترل انرژی حرارتی و آلودگی صوتی دارند. این شیشه‌ها در برابر ضربه‌های شدید ناشی از زلزله، طوفان، باد و ... بسیار مقاوم هستند و در صورت شکستن فرو نمی ریزند. همچنین قابلیت رنگ پذیری بالای آن باعث شده است این نوع شیشه یکی از شیشه‌های محبوب برای ساخت و سازهای ساختمانی گردد. شیشه‌های لمینت در ضخامت‌های مختلف 3 میلی متری، 4 میلی متری ، 5 میلی متری و ... به صورت خام یا سکوریت شده عرضه می‌شود. کیفیت آن به نوع شیشه و پلیمیری که در آن به کار رفته است بستگی دارد.


صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید