جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


شیشه سندبلاستشیشه سندبلاست یکی از شیشه‌های طرحدار تزیینی است که از آن در دکوراسیون داخلی بنا استفاده بسیاری می‌شود. این شیشه‌ها به شیشه‌های مشجر یا شیشه‌های مات نیز مشهور هستند. بافت سطحی آنها به گونه ای است که نور را به درستی از خود عبور نمی‌دهند و باعث شکست نور می‌شوند در نتیجه نمی‌توان تصویر واضحی را از پشت شیشه‌های سندبلاست مشاهده نمود.

سندبلاست چیست؟

سندبلاست (Sandblast) یک واژه انگلیسی است که از ترکیب دو کلمه سند (Sand) به معنای شن و ماسه و بلاست (Blast) به معنای انفجار و پرتاب به وجود آمده است و در لغت به پرتاب و پاشش شن اشاره می‌کند. سند بلاست در حقیقت عبارت است از سیلیس پاشی، ماسه پاشی یا پرتاب ماسه و شن با فشار زیاد آب یا هوا برای لایه برداری سطوح مختلفی مانند شیشه برای پیاده نمودن انواع طرح و نقش.

شیشه سندبلاست برای اولین بار در قرن نوزدهم در آمریکا برای انجام تمیز کاری به کار گرفته شد. امروزه از سندبلاست در مشاغل مختلفی استفاده می‌شود که مهمترین آنها ایجاد طرح و نقش بر روی شیشه و آینه می‌باشد.


 

 

کاربرد شیشه سندبلاست

شیشه سندبلاست شده امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین شیشه‌های طرحدار شناخته می‌شود که از آن در ساخت و اجرای بسیاری از طراحی‌های روی شیشه استفاده می‌شود. سندبلاست در واقع طراحی روی شیشه است حال هر شیشه ای که باشد، از درب‌های شیشه ای گرفته تا تابلوهای راهنمای شیشه ای قابلیت استفاده از سندبلاست را برای پیاده سازی طرح‌ها دارند. بسیاری از شرکت‌ها با ایجاد لوگوی خود بر روی شیشه‌های درب‌ها و پارتیشن‌های شیشه ای فضای کاملا اختصاصی را برای خود ایجاد می‌نمایند.

سندبلاست یکی از زیباترین جلوه‌های طراحی بر روی شیشه است که در گذشته پیاده سازی آن بسیار سخت و زمان بر بوده است به همنی علت آثاری که به وجود می‌آمد به عنوان آثار هنری شناخته می‌شدند که علاوه بر محبوبیت از ارزش هنری بسیاری برخوردار بودند.

سندبلاست شیشه سکوریت

با توجه به شکننده بودن ساختار شیشه در برابر ضربه ممکن است در طول سندبلاست کردن شیشه‌های معمولی، شیشه بشکند در نتیجه باید از شیشه‌هایی برای سندبلاست استفاده نمود که از مقاومت بالایی برخودار باشند. شیشه‌های سکوریت بهترین گرینه برای سندبلاست هستند.

قیمت شیشه سندبلاست

در گذشته قیمت شیشه‌های سندبلاست به دلیل زمان بر بودن و زحمت زیادی که برای سازندگان داشت بسار بلا بوده اما امروزه با روی کار آمدن دستگاه‌های جدید این هزینه‌های تا حد زیادی کاهش یافته است. استفاده از دستگاه لیزر برای سندبلاست کردن شیشه باعث شده است که سندبلاست به یکی از مقرون به صرفه ترین راه‌های طراحی بر روی شیشه تبدیل شود.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید