جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026شیشه دکوراتیو

شیشه را شاید بتوان مهمترین متریال زندگی امروز در ساخت انواع و اقسام ابزار مورد نیاز انسان دانست. شیشه با قابلیت‌های فراوان خود در رنگ پذیری، طرح پذیری و انعطاپذیری فراوانش یک متریال بی نظیر در ساخت و سازهای متفاوت است. شیشه در ابتدا به عنوان ایجاد قاب‌های بصری در دیوارها که همان پنجره‌ها هستند در معماری استفاده شدند. اما کم کم با افزایش قابلیت‌های شیشه استفاده از آن به عنوان یکی از المان‌های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی رواج یافت.

شیشه رنگی

ظهور شیشه‌های رنگی به خصوص شیشه‌های رنگی لاکوبل تحول عظیمی در ساخت و ساز المان‌های طراحی دکوراسیون مدرن ایجاد نموده است. در گذشته از شیشه رنگی برای ایجاد تنوع رنگی در ساختمان‌های مناطق کویری ایران استفاده می‌شد. این شیشه در پنجره‌ها و ارسی‌ها به کار گرفته می‌شد و علاوه بر جلوگیری از ورود نور مستقیم به داخل ساختمان باعث ایجاد جلوه بصری جذابی می‌شود.

معماری مدرن با نگاهی اصلاح کننده به عناصر معماری سنتی، اقدام به استفاده از عناصر تزیین معماری در گذشته به شیوه ای نوین نموده است. این استفاده تنها محدود به درب و پنجره نمی‌گردد و در سطوح مختلفی از شیشه به خصوص شیشه رنگی به عنوان یک المان طراحی استفاده می‌نماید. تزیینات جدید شیشه در نمای داخلی بناها با عنوان شیشه دکوراتیو مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از شیشه دکوراتیو پیشرفت چشمگیری داشته است به نحوی که هر طرح و نقشی را با استفاده از شیشه به خصوص شیشه رنگی در دیزاین داخلی و خارجی ساختمان ممکن نموده است.

 


 

شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه رنگی به عنوان یک عنصر جذاب در دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود که علاوه بر بازتاب تصاویر قابلیت‌های بسیاری در ایجاد جلوه‌های بصری جذاب و بزرگتر نشان دادن فضا دارد. شیشه‌های رنگی دکوراتیو در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که شیشه لاکوبل رنگی و شیشه رنگی ترنسپرنت از مهمترین آنها هستند. شیشه لاکوبل در واقعیت یک مفهوم تجاری است که به شیشه‌های رنگ شده که با لایه ای از لمینت محافظت شده است اطلاق می‌گردد. این نوع شیشه اولین بار توسط شرکت AGC GLASS بلژیک وارد بازار ایران گردید و با نام لاکوبل به حیات خود ادامه داد. نوع دیگر شیشه رنگی شیشه‌های ترنسپرنت هستند که با شیشه‌های رنگی شفافی را پدید می‌آورد و برای کاربرد در پنجره‌ها نماهای خارجی مناسب می‌باشد.
 

 

 

 

 

 

انواع شیشه دکوراتیو

شیشه‌های دکوراتیو با عناوینی همچون شیشه رنگی  لاکوبل یا متلوکس، شیشه چاپی یا اسپندرال،شیشه لمینیت رنگی، شیشه طرح شکسته، شیشه سند بلاست، شیشه فوتولمینیت، شیشه مات متلاک، شیشه انگروینگ و ... شناخته می‌شوند. مهمترین شیشه دکوراتیو لاکوبل است که در ابعاد و ضخامت متنوعی تولید می‌شود، ضخامت این شیشه‌ها از 4 میلی متر تا 20 میلی متر متغییر است. هرچه ضخامت آنها بیشتر باشد، به همان اندازه مقاومت آنها نیز بیشتر خواهد شد. شیشه‌های لاکوبل در گذشته قابلیت سکوریت شدن نداشتند اما با پیشرفت تکنولوژی، امکان سکوریت شدن این نوع شیشه نیز فراهم گردید که باعث تحول عظیمی در کاربرد شیشه لاکوبل در دکوراسیون گردید.

 


شیشه لاکوبل  سکوریت

مقاومت شیشه لاکوبل سکوریت شده در برابر ضربه و گرما در حدود 7 برابر نمونه‌های معمولی آن است. این شیشه‌ها گزینه ای مناسب برای استفاده در آشپزخانه‌ها می‌باشد. شیشه لاکوبل سکوریت دارای توان خم شدن بالایی می‌باشد که آن را مناسب صنعت ساختمان سازی نموده است. شیشه لاکوبل در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود و با توجه به نصب سریع و آسان قابلیت ایجاد تنوع و زیبایی بسیاری را در فضا دارد.

 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید