جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه کاریآینه‌کاری به عنوان یکی از هنرهای مکمل معماری که در تزیین فضاهای داخلی و خارجی ساختمان‌ها و بناها از دیرباز توسط معماران و طراحان دکوراسیون به کار گرفته می‌شده است. هنر آینه‌کاری سابقه طولانی در ایران دارد و از آن در تزیین انواع کاخ‌ها، منازل مسکونی، مساجد، آرامگاه‌ها، مساجد، حمام‌ها، سردر بازارها، مدارس و... مورد استفاده قرار می‌گرفت. این نوع آینه‌کاری در ایران با نام آینه‌کاری سنتی شناخته می‌شود که مهمترین عامل تجمل گرایی ساختمان‌ها و بناهای قدیمی شناخته می‌شود.

آینه‌کاری سنتی ایرانی

هنر آینه کاری یکی از زیباترین هنرهای سنتی ایران و از ابتکارهای هنرمندان ایرانی به شمار می‌آید که از دوره ساسانیان رواج یافته است.آینه‌کاری سنتی همان چیزی است که شما در سقف اکثر بناهای مجلل قدیمی شاهد هستید. آینه‌کاری سنتی بیشتر در بناهای دوران اسلامی به خصوص دوران صفویه به چشم می‌خورد. هنرمند آینه کار با چسباندن آینه‌های کوچک در اشکال مختلف در کنار هم بیشتر در سقف‌ها و مقرنس‌های روی سقف باعث ایجاد جلوه بصری بی نظیری از انعکاس نور و تصویری می‌گردید. هنر آینه‌کاری با روی کار آمدن عصر جدید در ایران محبوبیت خود را از دست داد و دیگر به عنوان یک المان تجملی از آن استفاده می‌شد که هزینه‌های زیادی را در بر داشت. با پیشرفت تکنولوژی و بهینه سازی روند ساخت آینه و آینه‌کاری دیگر خبری از هزینه‌های گزاف در این هنر نیست. با ظهور آینه‌های رنگی این هنر ماهیت جدیدی در دکوراسیون داخلی به دست آورد تا جایی که امروزه از آینه‌کاری به عنوان یک المان شیک و مدرن یاد می‌شود که می‌تواند ظاهر لاکچری و لوکس به فضاهای داخلی دهد.

آینه‌کاری منزل

گسترده ترین بستر استفاده از آینه در فضاهای داخلی، آینه‌کاری منازل و فضاهای مسکونی می‌باشد. آینه‌ها با خاصیت بازتاب نور خود قابلیت بسیاری در بزرگتر جلوه دادن و روشن تر کردن فضاهای کوچک و گرفته دارند، در نتیجه آینه‌کاری منزل می‌تواند از فضای کوچک شما یک فضای جذاب و دلباز بسازد که نگاه هر بیننده ای را خیره نماید. امروزه آینه‌ها در اشکال و رنگ‌های مختلفی وجود دارد که بر روی سطوح مختلفی قابل نصب هستند.

هنرمندان حوزه دکوراسیون داخلی با استفاده از آینه در فضاهای داخلی طرح‌های بسیار زیبایی را به وجود آورده اند. آینه‌کاری مدرن محلی برای خلق ایده‌های نو در دکوراسیون داخلی است که هنرمندان بسیاری را به خود مشغول نموده است. انعطاف پذیری آینه و سهولت چسباندن و برش زدن آن باعث شده است قابلیت اجرای هر طرحی را داشته باشند. این آینه‌ها بر اساس عملکردشان در سطوح مختلفی مانند دیوارهای داخلی، سقف‌ها، مبلمان و... پیاده می‌شوند. جنس آینه‌های مدرن از دو متریال شیشه و فلز نشات گرفته است که نوع فلزی به دلیل خش پذیری از استقبال کمتری نسبت به نوع شیشه‌ای برخوردار است.

آینه‌های استفاده شده در آینه‌کاری مدرن به انواع مختلف آینه‌های کروی، آینه‌های تخت، آینه‌های کوژ یا محدب و آینه‌های کاو یا مقعر تقسیم می‌شوند که در رنگ‌های متنوعی به بازار عرضه می‌گردد.

آینه رنگی را می‌توان به عنوان جدیدترین نوع المان دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی دانست. کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضاهای بی نظیری شده است. محبوب ترین آینه‌های رنگی به کار رفته در دکوراسیون داخلی شامل : آینه‌های طلایی، آینه‌های برنز ، آینه‌های شامپاینی (مسی)، آینه‌های دودی، آینه‌های مشکی، آینه‌های آبی، آینه‌های سفید، آینه‌های سبز و آینه‌های بنفش می‌شود. این آینه‌ها در اشکال و طرح‌های مختلفی مانند حکاکی آینه، آینه‌کاری آنتیک یا آینه پتینه ، آینه‌ تراش، آینه هندسی (در اشکال لوزی، مربع، دایره ای)، آینه‌ گل و بوته، آینه دکوراتیو، آینه ونیزی، آینه کریستال و آینه طرح دار اجرا می‌گردند.

آینه‌کاری در دکوراسیون داخلی شاملی تمامی مواردی که می‌توان در آنها از آینه استفاده نمود می‌شود. از برش‌های آینه بر روی دیوار یا سقف در ایجاد طرح‌های خلاقانه دکوراسیون شکل لوکس استفاده می‌شود. یکی از پرکاربرترین جلوه‌های هنر آینه‌کاری، آینه‌کاری روی دیوار در تلفیق با کاغذ دیواری یا تلفیق آینه با گچبری است که باعث ایجاد تحول بسیاری در فضای داخلی می‌شود.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید