جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه پتینهانسان در گذشته از صیقل دادن فلزات و جلابخشی آنها موفق به ساخت آینه‌های ابتدایی گردید. آینه‌های فلزی که در ابتدا تنها برای تزیینات چهره و برخی مراسم آینی استفاده می‌شد. کم کم با روی کار آمدن آینه‌های شیشه ای و راحتر شدن فرآیند ساخت آینه، استفاده از این عنصر تزیینی پا را فراتر نهاده و وارد بسیاری از هنرهای تزیینی مانند معماری، فلزکاری، طراحی پارچه و ... گردید. 

آینه کاری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و اصیل ترین هنرهای به کار گرفته شده در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود که روز به روز در حال پیشرفت است. امروزه پس از فراز و فرودهای بسیاری که در باب استفاده از آینه در تزیینات بنا داشته ایم، آینه کاری به شیوه ای مدرن دوباره در هنر دکوراسیون خود را نمایان ساخته است به گونه ای که آینه دکوراتیو تبدیل به یک هنر و صنعت مستقل گردیده است.


آینه  دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیو انواعی بسیاری را شامل می‌شود از آینه‌های رنگی گرفته تا آینه‌هایی که بر روی آنها طرح و شکل به شیوه‌های مختلف ترسیم می‌گردد. یکی از مهمترین آینه‌های دکوراتیو آینه پتینه است که با عناوینی همچون آینه آنتیک و آینه کهنه کاری نیز شناخته می‌شود.
 

آینه پتینه چیست؟

آینه پتینه برخلاف بسیاری از هنرهای شیشه همچنان به روش سنتی اجرا می‌گردد، طراحی و اجرای یک آینه کهنه کاری با استفاده از دست و در یک پروسه طولانی انجام پذیر است، در نتیجه کسانی که آینه پتینه را سفارش می‌دهند نباید انتظار داشته باشند که این آینه به سرعت در اختیار آنها قرار گیرد. آینه‌های پتینه نوعی نقش و نگارهای سنتی و کلاسیک است که بر اثر آسیب رساندن به لایه بازتابنده آینه به دست می‌آید در واقع قسمت‌هایی از جیوه آینه  دچار فرسودگی می‌شود که همین فرسودگی باعث ایجاد نقش و نگاری جذاب و کلاسیک می‌شود. با افزایش علاقمندان به این نوع آینه استفاده از آن نیز در انواع فضاهای داخلی روز به روز در حال افزایش است.

 

کاربرد آینه پتینه

آینه‌های پتینه برای استفاده در محیط‌های داخلی گزینه مناسبی هستند به خصوص زمانی که خیال ایجاد یک دکوراسیون کلاسیک را دارید.  این نوع آینه کاری امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین نوع آینه کاری در محیط‌های مختلف اعم از منازل، دفاتر کار، محیط‌های اداری و .. شناخته می‌شود. آینه پتینه به دلیل ظرافت خاصی که در طراحی دارد توسط افراد حرفه‌ای در دکوراسیون‌های خاص اجرا می‌شود. با توجه به علاقه روز افزون مردم به استفاده از آثار هنری کلاسیک، استفاده از این نوع آینه نیز با افزایش مواجه شده است. اگر به دنبال ایجاد یک فضای کلاسیک هستید استفاده از این نوع آینه یکی از بهترین راه‌های دست یابی به هدفتان می‌باشد.

روش ساخت آینه پتینه

ساخت آینه پتینه یا کهنه کاری دارای مراحل مختلفی است و تنها متخصصین آینه کاری توانایی اجرای آن را دارند. متخصصانی که می‌توانند با صبر و حوصله به تولید طرح‌های مختلف آینه پتینه با استفاده از فرسوده نمودن لایه جیوه آینه بپردازند.

برای ساخت آینه پتینه ابتدا آینه در ابعاد مورد نظر برش داده می‌شود. سپس کارشناسان طرح انتخاب شده را به شکلی ابتدایی بر روی آینه پیاده می‌نمایند. پس از آن با صبر و حوصله اقدام به تراش کاری رنگ و جیوه پشت آینه بر اساس طرح مورد نظر می‌نمایند. به مرور با تراشیده شدن بخش‌هایی از رنگ پشت آینه و ایجاد فرسودگی در بازتاب آینه طرح مورد نظر پیاده سازی می‌شود. در جریان ساخت آینه پتینه از طرح‌های مختلفی از جمله طرح‌های کلاسیک ایتالیایی، فرانسوی، ترکی و ... استفاده می‌شود. سندبلاست یکی از روش‌های تزیینی در آینه‌های پتینه است که نتیجه ای جذاب را به وجود خواهد آورد. لازم به ذکر است کهنه کاری بیشتر بر روی حاشیه دور آینه انجام می‌شود. انجام کهنه کاری بر روی بخش‌های مرکزی آینه به زمان و مهارت بیشتری نیاز دارد.

در ایران پتینه کاری بیشتر به سبک باروت انجام می‌شود. امروزه پتینه کاری در هنرهایی مختلف دکوراسیون کاربرد دارد از جمله  پتینه روی آینه، پتینه روی گچ، پتینه روی قرنیز، پتینه روی چوب، پتینه روی مجسمه‌ها و ... انجام می‌شود. یکی از محصولات مورد علاقه مشتریان علاوه بر آینه کهنه کاری شده، کنسول پتینه کاری شده می‌باشد.
صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید