جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه ونیزیآینه یکی از قدیمی ترین ابزارهای تزییناتی است که از انسان‌های عصر برنز به ما رسیده است. انسان عرص برنز با پرداخت سنگ‌ها و فلزات و ایجاد یک سطح کاملا مسطح که قابلیت بازتاب تصاویر را داشتند وسیله ای به نام آینه را ابداع نمود. پس از گذشت هزاران سال از اختراع آینه‌های اولیه انسان توانست با استفاده از شیشه آینه‌های شفاف تری را به وجود آورد. در اوایل قرن 12 میلادی شهر ونیز ایتالیا شاهد ظهور آینه‌های دکوراتیو بسیاری بوده است. این شهر مرکز تولید شیشه بود و صنعتگران شیشه با اجرای ایده‌های جدید آینه‌های متفاوتی را برای استفاده در دکوراسیون داخلی تولید و عرضه نمودند. کیفیت و مرغوبیت شیشه‌های ساخته شده در ونیز به دلیل خاک منطقه که سرشار از سلیس بود زبانزد جهانیان شد. صنعت گران شیشه در ونیز به فرمولی برای ساخت شیشه‌ها و سپس آینه‌ها دست یافتند که نگاه همه جهان را به سوی این شهر معطوف نمود.  

آینه دکوراتیو ونیزی

آینه‌های شیشه ای در ابتدا در ابعاد کوچکی ساخته می‌شدند، این آینه‌ها قابل حمل بودند و می‌شد آنها را در سفرها و خارج از منزل به همراه داشت. لبه‌های تیز این آینه‌ها سازندگان آینه‌ها را بر آن داشت که به دنبال راه حلی برای رفع مشکلات حاصل از برندگی آینه‌ها باشد. ایده قاب سازی برای آینه در ونیز آغاز شد و کم کم این قاب‌ها به محلی برای اجرای طرح‌ها و تزیینات آینه تبدیل شد. آینه سازان از متریال‌های مختلفی برای ساخت قاب‌ها استفاده می‌نمودند. بیشترین آنها از چوب، فلز، لاک لاک پشت، سنگ، سفال و ... بودند که جایگاهی برای نرهایی همچون کنده کاری، مرصع کاری، فلزکاری و سفالگری بودند. آینه کاران در برهه ای از زمان به استفاده از خود آینه برای ساخت قاب روی آوردند. این نوع قاب‌ها که با استفاده از عنصر آینه قاب می‌شدند به آینه‌های ونیزی مشهور بودند. لبه‌های این نوع آینه‌ها با استفاده از ابزار متفاوت پرداخت می‌شد و دیگر از تیزی و برندگی آن خبری نبود. امروزه آینه‌های ونیزی در اشکال مختلفی ارائه می‌شود که جلوه صدچندانی را به دکوراسیون داخلی می‌بخشد.

 

آینه ونیزی در دکوراسیون

 آینه ونیزی به عنوان یکی از المان‌های دکوراسیون داخلی فضایی مجلل و اشرافی را در فضای داخلی ایجاد می‌نمایند. استفاده از آیه‌های ونیزی در دیوار فضاهای مسکونی، اداری و تجاری جلوه ای بی نظیر را ایاد می‌نماید. اگر به دنبال ایجاد یک تغییر و تحول شیک هستید، استفاده از آینه‌های ونیزی را فراموش نکنید.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید