جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه سفیدآینه را می‌توان یکی از زیباترین دست ساخته‌های انسان برشمرد که در طول 6 هزار سال گذشته ماهیت خود را از یک ابزار صرفا آرایشی تغییر داده و در ابعاد مختلفی از زندگی انسان پا گذاشته است. در گذشته آینه‌ها را با استفاده از صیقل دادن ورقه‌های فلز به دست می‌آوردند. فلزاتی همچون طلا، نقره، مس و برنز توسط انسان آنقدر پرداخته می‌شد تا یک سطح کاملا مسطح و صاف به دست آید. این سطح صاف طول موج‌های نور را در خط مستقیمی به صورت کاملا منظم منعکس می‌نمود که منجر به بازتاب تصاویر در آن می‌شد. قدیمی‌ترین آینه به دست آمده در ایران یک آینه مسی است که از حفاری‌های سیلک به دست آمده است.


 

از کشف شیشه تا ساخت آینه‌های شیشه ای فاصله ای چند هزار ساله وجود دارد. انسان زمانی که توانست به تولید انبوه شیشه در اشکال مختلف دست یابد به مرور شیشه را وارد انواع هنرهای کاربردی نماید. اولین آینه شیشه ای متعلق به سال 77 میلادی است که از یک ورقه طلا بر روی شیشه به عنوان لایه بازتابنده استفاده شده است. از حدود قرن 12 میلادی به بعد تولید انبوه آینه با استفاده از شیشه و افزودن لایه بازتابنده ای متشکل از جیوه و فلزاتی همچون مفرغ بر روی آن اتفاق افتاد. این نوع آینه کم کم پا به معماری گذاشت و جایگاه خود را آنقدر محکم نمود که هنر آینه کاری یکی از هنرهای اصیل تزیینات مهم معماری بناها شناخته می‌شد.

آینه سفید

صنعت شیشه سازی در سده‌های اخیر به پیشرفت چشمگیری در زمینه ساخت انواع آینه دست یافته است به گونه ای که طیف وسیعی از این آینه‌ها در هنر دکوراسیون با عنوان آینه دکوراتیو کاربرد دارند. آینه‌های دکوراتیو شامل انواع مختلفی است که در بردارنده شکل‌ها و رنگ‌هاس متنوع می‌شود. قدیمی‌ترین نوع آینه دکوراتیو آینه معمولی و شفاف بوده است، این نوع آینه با نام آینه سفید نیز شناخته می‌شود. آینه سفید در کل با افزودن رنگ سفید به لایه بازتابنده آینه به وجود می‌آید. این رنگ در آینه با طیف گسترده ای مواجه است که شامل سفید عاجی، سفید گچی، سفید کاپوچینویی و ... می‌شود. آینه سفید جلوه ای زیا و جذاب در دکوراسیون ایجاد می‌کند.

رنگ سفید یکی از مهمترین رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون داخلی است که به عنوان زمینه ای برای سایر رنگ‌ها شناخته می‌شود. این رنگ از ملاحت و جذابیتی که بیانگر پاکی و روحانیت است برخوردار است. رنگ سفید در فرهنگ‌های مختلف تعبیرهای متفاوتی دارد. رنگ سفید به طور پیش فرض برای دیوارهای داخلی استفاده می‌شود. استفاده از آینه سفید می‌تواند به بازتاب هرچه بهتر رنگ‌ها کمک شایانی نماید.


 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید