جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه دکوراتیو
در گذشته انسان با کشف خاصیت بازتاب نور در اجسام صیقلی، با پرداخت و صیقل دادن ورقه های فلزی اقدام به ساخت ابزاری برای بازتاب تصویر خود نمود که امروزه به نام آینه شناخته می‌شود. آینه ها به عنوان یک عنصر تزیینی از دیرباز مورد استفاده انسان بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور متریال های جدید مانند شیشه برای ساخت ابزار مورد نیاز انسان مانند آینه، این متریال جای فلزات را در ساخت آینه به خود اختصاص داد و انسان توانست با افزودن یک لایه بازتابنده در پشت شیشه بازتاب تصویر را بسیار شفاف تر و بهتر از آینه های فلزی ایجاد نماید.

آینه دکوراتیو

امروزه استفاده از آینه در دکوراسیون یک شکل جدید از هنر دکور است که جایگاه خاص خود را در هنر تزیینات داخلی پیدا کرده است. آینه ها به عنوان یک عنصر کلیدی در بزرگتر و نورگیر تر نشان دادن فضاهای داخلی کاربرد دارند. قابلیت اجرای بالای طرح های متفاوت با آینه و گستردگی انواع آینه باعث گردیده است که علاقه مردم به آینه کاری منزل روز به روز در حال افزایش باشد. شکل جدید آینه های به کار رفته در منازل و فضاهای داخلی با عنوان آینه دکوراتیو شناخته می‌شود. آینه های دکوراتیو شامل انواع آینه از آینه‌کاری پیاده شده روی دیوار گرفته تا آینه‌های قاب دار را شامل می‌شود. آینه‌های دیواری و آینه‌های کنسول‌دار محبوب‌ترین نوع آینه های دکوراتیو هستند که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار وجود دارند.

کاربرد آینه در دکوراسیون

با ورود آینه به حوزه معماری به عنوان یک عنصر تزیینی، دیری نپایید که آینه کاری به عنوان یک المان تزیینی در ساخت بناهای فاخر شناخته شد. در ایران بناهای بسیاری از دوران صفویه و قاجاریه در دست است که از هنر آینه کاری برای تزیینات داخلی خود استفاده نموده اند. جلوه بصری جذاب و منحصر به فرد آن باعث شد که این عنصر به عنوان یک عنصر پر طمطراق در معماری شناخته شود تا جایی که در معماری عصر جدید ایران دیگر خبری از آینه کاری در فضاهای داخلی و خارجی نبود. دلیل این امر هزینه بالای آینه کاری و زمان بر بودن آن بوده است. آینه کاری سنتی با چسباندن قطعات کوچک آینه در کنار هم به سقف ها و طاق های بناها جلوه می‌بخشید.

با پیشرفت تکنولوژی و تسهیل ساخت آینه و ابداع شیوه های جدید ساخت آینه برای کاربرد آینه ها در قطعات و ابعاد بزرگتر که چسباندن و شکل دهی به آن را آسان تر می‌نمود استفاده از آینه در دکوراسیون شکل جدیدی به خود گرفت و دوباره در هنر دکوراسیون احیا گردید. به گونه ای که امروزه آینه کاری مدرن یکی از مهمترین المان های طراحی و دکور داخلی محسوب می‌گردد.


انواع آینه کاری

از آینه‌کاری در ابعاد و اشکال مختلف در هنر دکوراسیون استفاده می‌شود . اشکال اینگونه آینه ها با توجه به سلیقه افراد تعریف می‌گردد، آینه قابلیت ترکیب طرح، رنگ و شکل را دارا می‌باشد در نتیجه المان های طراحی بی نظیری را با استفاده از آن می‌توان در فضای داخلی پیاده نمود. از آینه ها حتی به عنوان روکش برخی از وسایل منزل نیز می‌توان استفاده کرد.

آینه کاری به شکل اشکال هندسی

استفاده از آینه به صورت قطعات متفاوت هندسی بزرگ یا به شکل بلوک های تو در تو، نوع دیگری از هنر آینه کاری است. این نوع آینه های دکوراتیو در اشکال دایره، مستطیل، مربع، لوزی و ... اجرا می‌شوند و پس از نصب بر روی جلوه بی نظیری را در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌نماید.

آینه کاری به شکل دیوارپوش

از آینه ها می‌توان در ابعاد بسیار بزرگ به عنوان دیوارپوش استفاده نمود. این نوع آینه معمولا دارای طرح های حکاکی شده یا پتینه کاری یا کهنه کاری شده هستند. با استفاده از این نوع آینه کاری بخش اعظمی از یک دیوار با توجه به نیاز مشتریان آینه کاری می‌گردد. این آینه ها بازنمایی کامل از فضا ارائه می‌دهد و به دلیل بزرگتر و نورگیرتر نشان دادن فضا برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند.

آینه کاری با قاب ونیزی

قاب های ونیزی یکی از جذاب ترین المان های هنر دکوراسیون داخلی هستند که به دلیل قابلیت جابه جایی آسان بسیار مورد توجه عموم قرار دارند. علاوه بر آن جذابیت زیاد قاب این آینه‌ها از آنها یک عنصر تزیینی بسیار شیک و فاخر ساخته است. نصب این نوع آینه در راهروی ورودی، نشیمن یا پذیرایی جلوه زیبایی به فضا می‌دهد.

آینه کاری به شکل نوارهای تزیینی

از آینه ها می‌توان به شکل نوارهای باریک در کاشیکاری یا سنگ کاری استفاده نمود به گونه ای که حد فاصل میان کاشی، سرامیک یا سنگ قرار می‌گیرد و بازتاب جذابی از نور و تصویر را به وجود می‌آورد. این نوع آینه‌کاری ظرافت خاصی دارد و به دلیل ترکیب با کاشی، سرامیک یا سنگ می‌تواند جلوه ی نویی به کاشیکاری حمام، آشپزخانه، سرویس بهداشتی یا ... بدهد.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید