جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آینه دودی یکی از مهمترین وسایل تزیینی که از دیرباز تا به امروز ماهیت خود را در زندگی انسان حفظ کرده است، آینه می‌باشد. انسان در گذشته از آینه برای  دیدن چهره خود استفاده می‌کرد کمک کم توانست این بازتاب تصاویر را به سطوح بزرگتری انتقال دهد و از آینه ها برای بازتاب تصاویر بزرگتری استفاده نماید. آینه ها برخلاف سایر ابزارآلات آرایشی که انسان با آن سرو کار داشته است سیر تکاملی متفاوتی را در پیش گرفتند و نقش خود را از یک شی صرفا تزیینی آرایشی به شیی کاربردی تغییر داده اند. امروزه استفاده از آینه در زندگی انسان نقش بسیار مهمی‌دارد. آینه ها در علوم مختلفی کاربرد دارد.

ساخت آینه رنگی

تمامی اجسام در طبیعت نسبت به نور و امواج آن عکس العملی مشخص دارند. بسیاری از اجسام نور دریافتی از محیط را منعکس می‌کنند، امواج نور پس از برخورد با این اجسام در جهت های مختلفی منعکس می‌شود که باعث می‌شود ما دیدی کلی از جسم به دست آوریم. شیشه ها و بلورها اجسامی هستند که نور را از خود عبور می‌دهند. این عبور نور به گونه ای است که باعث می‌شود هر آنچه پشت شیشه است دیده شود. انسان توانست با افزودن لایه بازتابنده به شیشه ها آینه هایی با شفافیت بالا بسازد. این لایه به دلیل سطح صاف و صیقیلی شیشه طول موج های دریافتی نور را به شکل منظم بازتاب می‌دهد و باعث بازتاب هرآنچه که در مقابل آن قرار می‌گیرد می‌شود. یکی از موادی که برای این لایه بازتابنده که به روکش بازتابنده معروف است استفاده می‌شد جیوه بوده است. امروزه استفاده از نقره در صنعت آینه سازی رواج یافته است. با پیشرفت صنعت آینه سازی، ساخت آینه ها با افزودن رنگ به لایه بازتابنده وارد مرحله جدید شد و شاهد ظهور آینه های رنگی در این صنعت بوده ایم. آینه‌های رنگی یکی از مهمترین المان های طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه مدرن هستند.

رنگ دودی

رنگ دودی یکی از تناژهای رنگ خاکستری است که از ترکیب دو رنگ مشکی و سفید به دست می‌آید. این رنگ خاکستری تیره است و درصد رنگ مشکی آن بیشتر است. در واقع رنگی که مشکی مات باشد و بتوان هاله ای از رنگ سفید را در آن دید به رنگ دودی مشهور است. بسیاری از ما رنگ دودی را با نام نوک مدادی می‌شناسیم. این رنگ در ترکیب با رنگ های سفید و سیاه جلوه های بی ظیری را ایجاد می‌نمایند.

آینه دودی

آینه های معمولی به طور کل تصویری شفاف بدون دستکاری رنگی به ما تحویل می‌دهند. استفاده از آینه های رنگی باعث می‌شود رنگ زمینه و تصاویر متفاوت شود و جلوه خاصی پیدا کند. آینه دودی تصاویر را تیره تر از آنچه که هست نمایش می‌دهد، این آینه ها با اضافه کردن رنگ مشکی و سفید به روکش بازتابنده آینه که همانطور که گفتیم بیشتر از جیوه و نقره هستند به دست می‌آید. در آینه های دودی تصاویر به وضوح و شفافیت آینه های معمولی نیستند. این نوع آینه ها برای استفاده در اتاق خواب های مردانه و فضاهای اداری و رسمی بسیار مناسب هستند. استفاده از آینه های شفاف در اتاق ها باعث بزرگتر جلوه دادن آنها می‌شود در نتیجه در اتاق هایی که بسیار بزرگ هستند استفاده از این آینه ها چندان مرسوم نیست. رنگ دودی شباهت بسیاری به رنگ مشکی دارد و برای علاقمندان این رنگ می‌تواند گزینه ای عالی برای استفاده در دکوراسیون داخلی باشد. آینه های دودی در طرح های برش خورده و جورچین جذابیت فوق العاده ای را ایجاد می‌نمایند.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید