جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026


آسمان مجازی
با پیشرفت تکنولوژی زندگی انسان به قدری مدرن شده است که دیگر خبری از فضاهای آرامش بخش در آن نیست فضاهایی همچون آسمان آبی، آسمان ستاره باران، درختان سرسبز و دریای بیکران از این رو انسان در تلاش است این فضاها را در خانه خود به شیوه ای جدید نمایان کند. متخصصان حوزه دکوراسیون با احساس این نیاز انسان به دنبال راهی برای آشتی مجدد انسان با طبیعت بوده است و بالاخره توانست با استفاده از شیشه این فضاها را به دکوراسیون داخلی وارد نماید. یکی از این المان‌ها با نام آسمان مجازی می‌باشد که تجسمی از آسمان در طرح‌های مختلف مانند آسمان آبی با ابرهای سفید یا آسمان شب با درخشش ستارگان است.

آسمان مجازی چیست؟

آسمان مجازی یا سقف کاذب نورانی طرحدار، یک جعبه مستطیلی شیشه ای است که تصویری از آسمان آبی، آسمان شب، ابرهای در حال حرکت و ... در آن را نمایش داده می‌شود. این جعبه از شیشه‌های طرحدار تشکیل شده است که پشت آنها با استفاده از لامپ‌های ال ای دی نورپردازی شده است. آسمان مجازی یا سقف شیشه ای یک سقف پویا است که می‌تواند تحول عظیمی در فضاهای داخلی به خصوص اتاق‌های نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کار ، دفاتر اداری و ... ایجاد نماید.

نورپردازی آسمان مجازی

نورپردازی آسمان مجازی می‌تواند به اشکال گوناگون با استفاده از المان‌های مختلفی انجام شود. مهمترین این المان‌ها شامل:

 لامپ‌های کریستال سواروسکی

لامپ سواروسکی نوعی لامپ کریستالی ضدآب و کم مصرف می‌باشد که باعث جلوه گیری نقاط نورانی به خصوص ستارگان در آسمان شب آسمان مجازی می‌شود.

لامپ‌های فیبر نوری

فیبرهای نوری برای نورپردازی‌های ملایم مناسب هستند، زمانی که می‌خواهید طرح کهکشان و ستاره را نمایش دهید استفاده از این فیبرها جلوه بهتری به آن خواهد بخشید. این فیبرها ضد آب و کم مصرف هستند.

لامپ‌های SMD

لامپ‌های اسم ام دی مناسب سقف‌هایی هستند که نیاز به نور زیادی دارند، این نوع لامپ‌ها کم مصرف بوده و به همین دلیل کمترین حرارت ممکن را ایجاد می‌کنند که آنها را مناسب آسمان‌های مجازی به طرح آسمان آبی و ابرهای سفید می‌شود.

لامپ‌های رنگیRGB

لامپ‌های ارجی بی قابلیت تولید انواع رنگ را دارند و ابزار مناسبی برای نوردهی آسمان مجازی می‌باشند. با استفاده از لامپ RGB می‌توان هر رنگی را به سقف کاذب خود اضافه نمایید.

انواع آسمان مجازی

اجرای سقف به شکل آسمان مجازی به دو شکل امکان پذیر است، آسمان مجازی با استفاده از شیشه‌های چاپی و آسمان مجازی با استفاده از نوآوری سقف کشسان که با استفاده از مواد پلیمری اجرا می‌گردد. آسمان مجازی شیشه ای از سه بخش اصلی تشکیل شده است که شامل بخش نورپردازی که در بردارنده لامپ‌ها می‌شود، بخش سقف کاذب که شکلی مستطیل شکل دارد و تایل‌ها یا همان شیشه‌ها بر روی آنها نصب می‌شود و بخش تایل یا همان شیشه‌های چاپی با طرح آسمان که تصویر روی آن با استفاده از نورپردازی پویا می‌شود. یکی از مهمترین بخش‌های آسمان مجازی نورپردازی آن است که به اشکال متفاوتی اجرا می‌شود.

ابعاد آسمان مجازی

ابعاد آسمان مجازی بستگی به سقف و مقدار فضایی که به آن اختصاص داده می‌شود دارد. برای اجرای این آسمان نیازمند تایل‌ها شیشه ای هستیم که این تایل‌ها در ابعاد مختلفی اجرا می‌شود ولی استانداردترین حالت‌های آن 60 در 60 سانتی متر یا 60 در 120 سانتی متر می‌باشد.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارائه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید