جهت ارایه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026

شیشه لاکوبل رنگی
شیشه یکی از مهم‌ترین عناصر کاربردی در معماری می‌باشد که با قابلیت‌های بی‌نظیر خود مانند رنگ‌پذیری، شکل‌پذیری و قابلیت مقاوم‌سازی جایگاه ویژه‌ای در معماری به خصوص صنعت دکوراسیون داخلی یافته است. هنر دکوراسیون با کاربرد شیشه در انواع رنگی شفاف، رنگی مات و شیشه بی‌رنگ عناصر بی بدیلی را در طراحی دکوراسیون داخلی خلق نموده است و فضاهای داخلی را به یک مجموعه هنری زیبا تبدیل کرده است. امروزه با تغییر و تحول هنر دکوراسیون و طراحی داخلی استفاده از این متریال جذاب در ابعاد گسترده در تزیینات بنا بسیار مرسوم شده است. با نگاهی به اطرافمان متوجه می‌شویم که شیشه به عنوان یک متریال تفکیک ناپذیر از زندگی ما شناخته می‌شود. این متریال به عنوان یک المان دوست داشتنی برای ساخت دیوارهای بینابینی میان فضای داخلی و خارجی بناها مانند درب‌ها و پنجره‌ها است که کاربرد آن روز به روز بیشتر می‌گردد.

شیشه لاکوبل رنگی

از دیرباز استفاده از شیشه‌های رنگی سنتی که با استفاده از اکسید فلزات مختلف در کوره‌های ساخت شیشه تهیه می‌شد کاربرد داشته است. این شیشه‌های رنگی به عنوان عاملی در جلوگیری از ورود نور مستقیم خورشید به فضاهای داخلی و ایجاد جلوه‌های رنگی در فضاهای سرد و بی روح مناطق کویری ایران مورد استفاده بوده است. با پیشرفت تکنولوژی تولید شیشه رنگی شکل جدیدی به خود گرفت. در واقع سنت استفاده از شیشه‌های رنگی که در هنر معماری ایرانی در گذشته به شکل استفاده در پنجره‌ها، درب‌های بزرگ و ارسی‌های قدیمی نموده یافته بود امروزه به شیوه‌ای نوین در هنر معماری خود را بازیافته است. جدیدترین نوع شیشه رنگی که در ایران با عنوان شیشه لاکوبل رنگی شناخته می‌شود، اولین بار توسط شرکت AGC بلژیک با عنوان شیشه لاکوبل وارد ایران شد.

شیشه لاکوبل به شیشه‌هایی گفته می‌شود که از شیشه بیرنگ به عنوان مواد پایه در ساخت آن استفاده می‌شود، این شیشه‌های بی رنگ با یک لایه رنگ پوشانده می‌شود و پس از خشک شدن یک لایه محافظ سیلیکونی بر روی آن کشیده می‌شود  تا از رنگ آن در برابر خط و خش و حرارت محافظت نماید.

شیشه دیوارپوش

امروزه استفاده از شیشه به عنوان دیوارپوش شکل گسترده ای به خود گرفته است. یکی از مهمترین شیشه‌های به کار رفته در شیشه‌های دیوارپوش، شیشه‌های لاکوبل هستند که در ابعاد و اندازه‌های مختلف تهیه شد و بر روی دیوارها، درب‌ها و سایر سطوح پیاده می‌شوند. از آنجایی که شیشه‌های لاکوبل به کار رفته در دیوارپوش‌ها بیشتر از جنس شیشه سکوریت شده هستند در نتیجه قبل از پیاده سازی از آن لازم است در کارگاه‌های تولیدی، شیشه در ابعاد مورد نظر تهیه شود و سپس تمامی المان‌های مورد نیاز فضایی که قرار است شیشه در آن قرار گیرد مانند جای کلید و پریز، سوراخ‌ها، انحناها و ... بر روی آن اجرا شود. در انتها لبه‌های شیشه به وسیله دستگاه دیاموند پخ کاری می‌شود تا تیزی آن گرفته شود.


 

شیشه رنگی در دو نوع وجود دارد که تفاوت آنها در توانایی عبور نور از آنهاست و با عناوین شیشه‌های لاکوبل یک رونما و دیگری شیشه‌های رنگی ترنسپرنت شناخته می‌شوند.

شیشه لاکوبل یک رو نما

شیشه‌های یک رونما نور را از خود عبور نمی‌دهند و رنگ ماتی را ایجاد می‌نمایند که تا حدودی توانایی انعکاس نور را دارد. از این نوع شیشه بیشتر به عنوان دیوارپوش، شیشه بین کابینتی و ... استفاده می‌شود. شیشه لاکوبل از تنوع رنگی زیادی برخوردار است و می‌تواند هر سلیقه ای را از خود راضی نماید. این شیشه‌ها با قابلیت بالای شستشو، ضد خش بوده و در برابر ضربه و گرما مقاوم هستند.

شیشه رنگی ترنسپرنت

نوع دوم شیشه رنگی شیشه‌های ترنسپرنت هستند که با عبور نور از خود جلوه‌های بصری زیبایی را در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌نمایند. شیشه ترنسپرنت بیشتر در پنجره‌ها برای ملایم کردن نور مستقیم استفاده می‌شود. شیشه ترنسپرنت مقاومت کمتری نسبت به نوع شیشه لاکوبل دارد و از طیف رنگی کمتری برخودار است.

 

کاربرد شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل کاربرد بسیاری در زندگی روزمره انسان دارد. این متریال به عنوان جدیدترین عنصر به کار رفته در دیزاین داخلی و خارجی بستر مناسبی برای پیاده سازی المان‌های مختلف دکوراسیون داخلی است. شیشه لاکوبل به عنوان دیوارپوش، کابین دوش، شیشه بین کابینتی، پارتیشن و ... کاربرد گسترده ای دارد، علاوه بر آن از شیشه لاکوبل در ساخت مبلمان نیز استفاده می‌شود. استفاده از لاکوبل با توجه تنوع رنگی و مزایایی که دارد می‌تواند جذابیت خیره کننده ای را به فضاهای داخلی شما ببخشد.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میان نمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارایه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید