جهت ارایه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026

شیشه رنگی ترنسپرنتشیشه از قدیمی‌ترین متریال‌های ساخت ابزار توسط انسان است که تا قبل از ظهور اسلام در ایران کمتر مورد توجه بوده است. با روی کار آمدن دین مبین اسلام و حرام شدن فلزات گرانبها مانند طلا و نقره، کاربرد شیشه در ایران دوران اسلامی رواج یافت. یکی از مظاهر شیشه در هنر اسلامی کاربرد آن در تزیینات بناها بوده است. به گونه ای که شیشه رنگی به عنوان مهمترین عامل تزیین درب‌ها، پنجره‌ها و ارسی‌های قدیمی در کنار چوب شناخته می شد. معماران ایرانی با نبوغ خود به استفاده از شیشه رنگی در مناطق کویری ایران روی آوردند. در این مناطق به دلیل عدم وجود تنوع رنگی و جلوه‌های بصری ایجاد فضاهای رنگی با کمک گرفتن از نور مستقیم خورشید و شیشه‌های رنگی ابتکاری خلاقانه بوده است. معماران با استفاده از شیشه‌های رنگی علاوه بر ایجاد یک جذابیت بصری چند رنگ در ساختمان‌ها از ورود مستقیم نور مضر خورشید به اندرون ساختمان نیز جلوگیری می‌کردند.

شیشه رنگی

شیشه‌های رنگی و طرح داری که در درب‌ها و پنجره‌ها به کار می‌رود یادآور بناهای قدیمی ایرانی با پنجره‌های مشبک است که با استفاده از شیشه رنگی جلوه ای نو به خود گرفته بودند و هنوز هم بعد از گذشت سالها جذابیت و جلوه بصری خود را از دست نداده اند. این پنجره‌ها و درب‌های بزرگ پس از تابیدن نور خورشید بر روی آنها فضایی فوق العاده جذاب و دلنشین را ترسیم می‌کند. در گذشته شیشه رنگی به شیوه سنتی با افزودن اکسید سنگ‌های معدنی مختلف به ماده خام شیشه تهیه می‌شد که پروسه ای طولانی را در بر می‌گرفت پس از آن با افزودن یک لایه رنگ به شیشه ها اقدام به ساخت شیشه رنگی می نمودند که این رنگ از ثبات زیادی برخودار نبود. این شیشه‌ها نور دریافتی از خورشید را به شکل متعادلی از خود عبور می‌دادند و با ایجاد یک جلوه رنگی زیبا فضای داخلی را بسیار جذاب می‌نمودند.

با روی کار آمدن نوع جدید شیشه‌های رنگی برای استفاده در دیزاین ساختمان‌ها به خصوص استفاده در درب‌ها و پنجره‌ها و نمای خارجی ساختمان‌ها هنر دکوراسیون روز به روز به استفاده از شیشه رنگی برای ایجاد تحول در ساختار بصری ساختمان‌ها علاقمندتر می‌شود.

انواع شیشه رنگی

امروزه شیشه رنگی در دو نوع شیشه لاکوبل رنگی  و شیشه ترنسپرنت در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد. هر یک از این شیشه‌های جایگاه خاص خود را برای استفاده دارند. شیشه لاکوبل رنگی به دلیل مقاومت بالایی که دارد بیشتر به شکل دیوارپوش مورد استفاده قرار می‌گیرد اما شیشه ترنسپرنت علاوه بر شفافیت بسیاری که دارد بسیار سبک است که آن را گزینه ای مناسب برای استفاده در درب‌ها و پنجره‌ها می‌نماید.

شیشه رنگی ترنسپرنت چیست؟

شاید بارها نام ترنسپرنت (Transparent) را شنیده اید. این کلمه به معنای شفاف است. ترنسپرنت برخلاف نام آن نوعی برچسب مقاوم است که توانایی چاپ طرح بر روی آن وجود دارد. با استفاده از لیبل‌های ترنسپرنت که در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی ارائه می‌گردد، شیشه‌های کوچک و بزرگ به آسانی به رنگ دلخواه شما تبدیل می‌شوند. شیشه ترنسپرنت در صنایع شیشه به شکلی آماده در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و مناسب استفاده در نمای داخلی و خارجی بناها هستند. لیبل ترنسپرنت یا همان برچسب شیشه ای به گونه ای است که دارای لایه ای نازک از چسب است و قابلیت چسبیدن بر روی شیشه را دارد. این لیبل‌ها در رنگ‌های مختلف با شفافیت بالا نور را از خود عبور می‌دهند و پس از استفاده در شیشه‌ها نمای بسیار زیبایی را به وجود می‌آورند. 

کاربرد ترنسپرنت

از ترنسپرنت‌ها در صنایع مختلف برای چسباندن طرح‌ها، علائم و رنگ‌ها بر روی سطوح مختلف استفاده می‌شوند. یکی از استفاده‌های رایج آن در صنعت شیشه و پنجره سازی است که منجر به ظهور درب و پنجره‌های رنگی با جذابیت اصیل ایرانی می‌گردد.  علاوه بر آن از شیشه‌های ترنسپرنت در خودرو سازی و تبلیغات نیز از استفاده گسترده ای  می‌شود.

صنایع شیشه میوندگلس یکی از تولیدکنندگان با سابقه و شناخته شده در صنعت ساخت و طراحی شیشه و آینه است که در اجرای انواع شیشه دکوراتیو و آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلی و خارجی سابقه درخشانی دارد. میوندگلس با طراحی و نصب آینه‌ها و شیشه‌های دیوارپوش مطابق با نیاز و علاقه مشتریان، تا کنون توانسته است تحولات گسترده ای را در نمای داخلی و خارجی فضای مختلف مشتریان خود به وجود آورد.


صنایع شیشه و آینه میوندگلس

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میاننمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید

نمونه کارها

صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارایه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید