جهت ارایه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید : 

0912 240 5026

شیشه رنگی

شیشه رنگی در معماری مدرن

معماری مدرن به دکوراسیون داخلی به عنوان یکی از مهمترین عناصر طراحی و ساخت بنا توجه نشان می‌دهد. انسان معاصر با استفاده از متریال‌های متفاوت سعی در زیبا سازی هرچه بیشتر بناها و دکوراسیون داخلی دارد. با روی کار آمدن شیشه‌های دوجداره به عنوان یکی از المان‌های مورد استفاده در معماری، متخصصین دکوراسیون داخلی با قرار دادن لامپ‌های LED در میان دو جداره باعث ایجاد رنگ‌های متنوعی در شیشه‌های دوجداره شدند. این شیشه‌های رنگی سرآغاز خلق ایده‌های نو در به کار گیری شیشه‌های رنگی در دکوراسیون مدرن بوده است.

مزایای شیشه رنگی در دکوراسیون

شیشه‌های رنگی دارای مزایای بسیاری هستند که مهمترین آنها ضدخش بودن و سبک بودن می‌باشد. شیشه رنگی با پیشرفت تکنولوژی ساخت شیشه تبدیل به یک متریال بی نظیر در ایجاد جلوه‌های بصری تبدیل شده است. شیشه از انعطاف پذیری بسیاری در پذیرش طرح و رنگ برخودار است در نتیجه استفاده از آن در دکوراسیون داخلی به عنوان عاملی در تکمیل دکور فضاها روز به روز در حال افزایش است.

شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه‌رنگی دکوراتیو به عنوان دیوارپوش شیشه ای می‌تواند در هر رنگ و طرحی مطابق با سلیقه افراد بر روی هر نوع دیوار، سقف و حتی کف پوش استفاده شود. رایجترین فضاهایی که در خانه از شیشه رنگی دیوارپوش در آن استفاده شده است آشپزخانه‌ها و نشیمن است. در آشپزخانه‌ها شیشه‌رنگی لاکوبل به عنوان دیوارپوش، پوشش کابینت و پوشاندن فضاهای بین کابینتی استفاده می‌شود.

 

استفاده از شیشه رنگی در دکوراسیون

متخصصان دکوراسیون داخلی، شیشه رنگی را به عنوان یک متریال منعطف در طراحی و خلق انواع عناصر دکوراسیون به کار برده اند که منجر به خلق فضاهایی زیبا و جذاب در صنعت دکوراسیون داخلی شده اند. یکی از مهمترین کاربردهای شیشه رنگی، به عنوان دیوارپوش است. امروزه شاهد کاربرد شیشه‌های دیوارپوش رنگی در فضاهای داخلی بسیاری از اماکن خصوصی و عمومی مانند منازل، دفاتر کار، آزمایشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها، استخرها، هتل‌ها، متروها و... هستیم که جذابیت بصری فوق العاده ای را ایجاد می‌نماید. بیشترین کاربرد شیشه رنگی را در فضای داخلی منازل مسکونی مانند آشپزخانه و پذیرایی شاهد هستیم. از این شیشه‌های برای پارتیشن بندی فضاهای داخلی به خصوص در ادارات و بانک‌ها استفاده می‌کنند.

از شیشه رنگی در ساخت ابزار و اشیا فراوانی استفاده می‌شود که مهمترین آنها درب‌ها، کمدها، کابینت‌ها و فضاهای مابین آنها می‌باشد. شیشه رنگی در ساخت گوشی‌های جدید نیز به کار گرفته شده است. این شیشه‌ها با مقاومت بالای خود در برابر گرما و خش پذیری، جلوه بی نظیری را از بازتاب نور در گوشی‌ها به وجود می‌آورند.

شیشه رنگی

شیشه از قدیمی‌ترین متریال‌های مورد استفاده انسان برای ساخت ابزار و اشیا بوده است که حدود 5600 سال پیش طریقه ساخت آن در مصر کشف شده است. قدیمی‌ترین شی شیشه ای، یک بطری متعلق به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در مصر است. اولین شیشه‌های مورد استفاده شیشه‌های طبیعی به خصوص شیشه‌های متعلق به سنگ‌های آتشفشانی بوده است که از آن‌ها در عصر سنگ برای ساخت ابزارآلاتی برای برش زدن استفاده می‌کردند. شیشه‌ها در گذشته مانند شیشه‌های امروزی شفاف و بی رنگ نبودند، شیشه‌های قدیمی به دلیل وجود سنگ برخی از فلزات در سلیس مورد استفاده برای ساخت شیشه به رنگ‌های مختلفی همچون سبز و آبی تهیه می‌شد. پس از تسهیل شرایط شیشه سازی و بالا بردن خلوص سلیس مورد استفاده استفاده از شیشه‌های بی رنگ مرسوم گردید اما شیشه‌های رنگی جایگاه خاص خود را در صنایع داشتند به همین علت سازندگان شیشه برای ساخت شیشه‌های رنگی از سنگ‌های معدنی دارای اکسید فلزاتی همچون آهن، کبالت، مس و... استفاده می‌کردند.


شیشه رنگی سنتی

شیشه رنگی به دلیل جلوه چشم نوازی که در ساطع کردن نورهای مرئی از خود نشان می‌دهد مورد توجه فرهنگ‌های بسیاری بوده است. در مناطق کویری ایران که رنگ‌های شاد و زنده در آن بسیار کم بوده است از شیشه رنگی به عنوان المانی برای تغییر دکور و رنگ بندی فضا استفاده می‌کردند. این امر تا بدانجا پیش رفت که امروزه شاهد بناهای تاریخی بسیاری در مناطق کویری ایران هستیم که از شیشه رنگی در طراحی درب‌ها و پنجره‌های آن استفاده شده است.شیشه رنگی علاوه بر ایجاد جلوه بصری باعث کاهش تابش نور مستقیم خورشید به فضای داخلی بناها می‌گردید در نتیجه استفاده از آن تا روی کار آمدن معماری مدرن یعنی اواخر دوره قاجار در فضاهای معماری نظیر معماری کاخ‌ها،مسجد، خانه‌های اشرافی، مدارس و... تداوم داشته است. با روی کار آمدن معماری مدرن علاقه افراد به زیباسازی و ایجاد جلوه‌های رنگی کاهش چشمگیری داشته است و در ساخت ساختمان‌ها بیشتر جنبه کاربردی آن مد نظر قرار می‌گرفت.

صنایع شیشه و آینه میوندگلس 

صنایع شیشه و آینه میوندگلس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان شیشه و آینه در ایران شناخته می‌شود که در عرصه تولید انواع شیشه و آینه دکوراتیو و انواع شیشه کاربردی مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان فعالیت می‌نماید. محصولات این شرکت از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظر خود از میان نمونه کارهای میوندگلس، طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در میوند گلس تماس بگیرید


صنایع شیشه و آینه میوند

0912 240 5026

جهت ارایه مشاوره رایگان و دریافت وقت اندازه گیری همین حالا با ما تماس بگیرید